SISUTURUNDUS

Kogemuslugu: rasvarakkudest priiks ja “sangad” 5 cm väiksemaks!


Ilueksperdid töötavad kehaümbermõõdu vähendamiseks ja naha pinguldamiseks välja üha tõhusamaid tehnoloogiaid. Rotermanni Keha- ja Salenemiskeskuse uued aparaadihooldused võimaldavad saleneda kõige probleemsematest piirkondadest – ilma tiheda trenni ja ränga dieedita.

Tekst: Krista Kiin

Minu eelmistest kehaprotseduuridest Keha- ja Salenemiskeskuses on möödas täpselt aasta. Toona kadus tänu kuuajasele salenemisprogrammile imeaparaatide abil keha eri piirkondadelt (talje, jalad, tuharad, käsivarred) 2–6 sentimeetrit. Nii mõnigi rõivaese jäi suureks ning ostma tuli hakata kaks numbrit väiksemaid teksaseid.

Kõige hämmastavam on ent asjaolu, et olgugi toona paika seatud eesmärk eeskätt rasvapõletus ja kehaümbermõõdu vähenemine, mitte kaalulangus, on vahepealse aastaga kadunud kümme kilo – seda täiesti märkamatult, ilma toitumisharjumustes või elustiilis muutusi tegemata. Ma ei ole pidanud ekstreemseid dieete ega registreerinud end spordiklubi igapäevaseks külastajaks. Vastupidi, mulle meeldivad jätkuvalt rammusad õhtusöögid väikese veiniga, ja desserdist ma naljalt ei loobu. Ometi on mu tänane kaal aastataguse 84 kilo asemel 73 kilo. Jääb üle vaid järeldada, et aparaatide abil lõhustatud rasvarakud tõesti enam ei taastu, veelgi enam – rasvkoe vähenemise protsess jätkub salenemiskuuri lõppedes veel mitme kuu jooksul.

Kaardistame olukorra….

Uudisena on Keha- ja Salenemiskeskusesse saabunud ainulaadne mõõtemasin, mis hindab tselluliidi olemasolu jalgadel ja tuharatel, naha niiskustaset, temperatuuri, pigmenti, elastsust ja rasueritust, samuti üleliigse vee ning mürk- ja jääkainete hulka probleemses piirkonnas. Kaardistada saab ka peanaha olukorda ja juuksekarva paksust. Minu puhul mõõdame tselluliiti, et panna paika edasine salenemisprogramm ning leida sobilikud nahahooldustooted koduseks kasutuseks.

Tselluliidianalüüsi alustuseks sisestatakse arvutiprogrammi vanus, kehakaal, talje ümbermõõt ja muud vajalikud andmed. Probleemsele piirkonnale asetatakse spetsiaalne mõõtetabel. Laservalguse ja naha temperatuuri abil määratakse naha niiskustase, tselluliidi aste ning mürk- ja jääkainete kogumikud.

Esmasel vaatlusel nendib salenemisspetsialist Aime, et mu jalgadel on näha pisut kapillaare ja apelsinikoorenahka, kuid nahk on sile ja mügarikke esineb minimaalselt. Tselluliidi aste on seega kõige väiksem võimalikest. Naha niiskustaseme mõõtmine ent annab tunnistust väga kuivast nahast, mis on mulle hästi teada ka näonaha osas – kreemid imenduvad hetkega ning nahk jääb ikka paberkuiv. Kahtlemata on see vähese veejoomise tulemus, mis pärsib keha­vedelike normaalset liikumist ja jääkainete väljutamist. See omakorda põhjustab elastsuse kadu, turseid ja rasva ladestumist kehas. Nüüdsest alates tuleb kehakreemitamisele ja vee joomisele enamat hoolt pühendada. Figuuri korrigeerime sedakorda kahe erineva aparaadihooldusega: kahe kuu jooksul võtan kolm krüolipolüüsi ja ühe Slimlipo protseduuri.

Külmutame keharasvad!

Millega tegu?

4D-krüolipolüüs lõhustab rasvarakke külmmeetodil ehk protseduuri aluseks on rasvkoe täpne ja kontrollitud jahutamine, mis toob kaasa rasvarakkude järk-järgulise hävimise. Seejärel viib lümfiringe nad kahe-kolme kuu jooksul organismist välja. Meetodi tõhusus baseerub rasvarakkude erilisel külmatundlikkusel. 4D-krüolipolüüsi abil võib korrigeerida kõhtu, tuharaid, selja rasvavolte ja kumerusi, reite sise- ja väliskülgi.

Efekt

Krüolipolüüsi korral kiiret tulemust oodata ei saa. Ühe protseduuri ajal väheneb rasvarakkude arv 20–30% võrra. Väljatöötajate poolt soovitatud (ja praktikas kinnitatud) meetod koosneb üldjuhul kolmest kuni viiest protseduurist 1-kuulise intervalliga. Täieliku kuuri läbimisel käivituvad sügavad rasvapõletavad mehhanismid ning rasvarakkude vähenemine toimub 6–9 kuu jooksul pärast kuuri lõppemist.

Kuidas?

Töödeldavale alale asetatakse vaakumaplikaator, mis imeb sisse rasvakurru. Et kaitsta nahka ülejahtumise eest, sätitakse vaakumaplikaatori ja keha vahele spetsiaalsest kangast vahetükk, mis on immutatud naha jäätumist takistava geeliga. Aplikaatori sees paiknevad erilised plaadid genereerivad külma ja tagavad naha-rasvkurru sügava jahutamise. Protseduuri ajal tunneb külma vaid paari minuti jooksul. Pärast aplikaatori mahavõtmist võib töödeldud koht punetava ja veidi tuimana tunduda, kuid see kaob paari tunni jooksul.

Kestvus?

Keskmiselt võtab ühe tsooni töötlemine aega 55–60 minutit. Ühe seansi jooksul võib töödelda mitut piirkonda.

Kuidas tundus?

Et elavdada pindmist vereringet ja lümfivoolu ning stimuleerida ainevahetust, viiakse iga krüolipolüüsi eel läbi LPG-lipomassaaž. Tuttav juba varasemast, mõjub LPG-massaaž turvaliselt ja lõõgastavalt. Seevastu krüolipolüüsi esimene seanss ehmatab sootuks ära. Külmakartlik, nagu ma olen, ei saa ma kogu protseduuri ajal lahti paanilisest hirmust haigeks jäämise ees. Pähe ei mahu, kuidas saab –6kraadine “jääkott” vastu kõhtu poole tunni jooksul kahjustamata jätta naha, lihased ja siseorganid, kui juba meie vanaemad hoiatasid külmal kivil istumise eest, mis isegi suvel põiepõletiku garanteerib. Meenuvad kõik juhtumid, mil mägironijatel külmusid otsast sõrmed, seega need 2 × 25 minutit plagistan hambaid kasvava paanikaga. Nahka katsudes tundub see otsekui jäätükk… Mulle ei mahu pähe, kuidas teised kliendid sellise külmaga lõdvestuda ja koguni tukastada suudavad! Kulub tükk aega ja mitu tassi kuuma teed, enne kui soojatunde tagasi saan. Takkajärele võib vaid nentida, et tol päeval oli haigusevimm juba kehas, selle aktiveeris LPG-massaaž, mis paneb liikuma kõik kehamahlad ning ühtlasi võib süvendada ka seni varjul olnud külmetust.

Järgmisel korral tunnen end märksa tugevamini – ärevus enam külmavärinaid ei tekita ning jahedust pole kontides täheldada isegi 50minutilise protseduuri lõpus. Jaksan nüüd uskuda, et reitele ja kõhule asetatud “külmaplaadid” tõesti ei mõjuta vähimalgi määral ei lihaseid ega siseorganeid, samuti ei kahjusta jahedus nahka. Mul ei teki isegi punetust ega tuimust, tursetest rääkimata.

Salendav Slimlipo

Millega on tegu?

Uuenduslik tehnoloogia mõjutab probleemseid piirkondi intensiivsuselt ja fookustatud ultrahelilainetega. Töödeldavas piirkonnas soojendatakse rasvkude kuni 65 kraadini, mille tulemusel rasvarakud lagundatakse. Ühtlasi toimub pealmiste nahakihtide kokkusurumine ja pinguldamine. Aktiveeruvad nahaaluse sidekoe ainevahetusprotsessid ja kollageeni tootmine sügavamates nahakihtides. ­Protseduuri teostatakse kõhule, nn kõhusangadele, tuharatele, põlvealusele piirkonnale, reite sise- ja väliskülgedele, kätevoltidele ning seljapiirkonnale allpool abaluid.

Milline on efekt?

Slimlipo protseduuriga on võimalik eemaldada nii suuri rasvaladestusi kõhult ja reitelt kui ka väikeseid volte õlgade või põlvede piirkonnast. Parimaid tulemusi annab protseduur neile, kellel on 2,5 cm paksusest suuremad rasvaladestused. Fookustatud ultraheli tehnoloogia võimaldab vaid üheainsa protseduuriga vabaneda kõige probleemsemast piirkonnast kuni –3 cm. Lõplikud tulemused saabuvad 8–10 nädala jooksul, mil lagundatud rasvarakud organismist järk-järgult ja loomulikul teel välja viiakse. Kuivõrd protseduur on intensiivne, ei ole nädala jooksul soovitav teha massaaži, trenni ega muud füüsilist koormust. Järgmist korda peab ootama 2–3 kuud.

Kuidas läbi viiakse?

Enne protseduuri mõõdab salenemisspetsialist rasvaladestuse paksust, mis ei tohi olla alla 1,5 cm. Töödeldavatesse kohtadesse tehakse spetsiaalse joonlaua abil täpsed märked, et tugeva mõjuga ultraheliaparaadi otsikut õigesti suunata. Seejärel kantakse vastavale piirkonnale geeli, et aparaadiotsik saaks sujuvalt liikuda.

Kestus: 1 tund.

Kuidas tundus?

Olles esimese korra külmateraapiast pisut ettevaatlikuks muutunud, pelgan esmalt ka soojendava ultraheliprotseduuri ulatumist sügavatesse kudedesse ja võimalikke terviserikkeid, kuid kindluse toob teadmine, et tänu mu vähemalt 2 cm paksusele n-ö pekikihile on meetod igati õigustatud ja ohutu. Kuigi rasvkude soojendatakse kuni 65 kraadini, ei teki nahal mingit kuumatunnet, vaid on mõnusalt soe. Aparaadi liikuv otsik tekitab tunde nagu oleks tegu lõdvestava massaažiga.

ENNE JA PÄRAST:

                                                     Algul        Kuu aega hiljem

Kõht (naba pealt)                      105 cm         102 cm                        –3 cm

Kõht (sangade laiem koht)     96 cm          90,5 cm                       –5,5 cm

Parem jalg                                62 cm           60 cm                          –2 cm

Vasak jalg                                 62 cm           60 cm                          –2 cm

VAATA KA: FOTOD: KehaPood avas kaunitaride ja klaasikõlina saatel uksed!

0 kommentaari

0 kommentaari

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

SISUTURUNDUS

Egle Eller-Nabi ja Berit Sal-Saller üllatusid positiivselt!

Egle Eller-Nabi ja Berit Sal-Saller proovisid 97% looduslikke koostisosi sisaldavaid Tahe Organic Care juuksehooldustooteid...

6. märts 2018

Kogemuslugu: rasvarakkudest priiks ja “sangad” 5 cm väiksemaks!

Ilueksperdid töötavad kehaümbermõõdu vähendamiseks ja naha pinguldamiseks välja üha tõhusamaid tehnoloogiaid. Rotermanni Keha- ja...

2. märts 2018

Anu Saagim: leidsin omale sõbrad, kel iga kell minu magamistuppa asja on!

Millest kõik naised salamisi unistavad? Ei, see pole uus pesumasin või lokitangid ega isegi...

1. veebruar 2018

Need tooted niisutavad kõige kuivemagi naha!

Külm ilm ja kuiv õhk tekitavad paljudele inimestele nahamuresid, mille leevendamiseks on vaja tavalisest...

29. jaanuar 2018

saun, saunatamine, naine saunas

Reet Härmati TOP 5 iluabilised: kättesaadavad igaühele

Tuntud meikar Reet Härmat paljastab, millised on tema elu olulised viis iluabilist! Särava naise...

21. märts 2018
küüned

Ümar, kandiline või mandlikujuline: mida küüned sinu kohta ütlevad?

Vahet ei ole, kas teed oma maniküüri ise või lased seda teha salongis, on...

20. märts 2018

4K, Photo Finish, Insta Ready ja muud tehnikaterminid ilutoodetel: miks?

Aina enam ilmub lettidele uusi ilutooteid, mille kirjelduses kõlavad terminid, mis pigem elektroonikakaupluse töötaja...

20. märts 2018

Lillekesena lõhnavalt kevadesse: millist deodoranti ja millal kasutada?

Higistamisvastane vahend kuulub igaühe enda hügieeni eest hoolt kandva inimese ilutoodete pagasisse. Selle igapäevane...

20. märts 2018

Instagram