SISUTURUNDUS

Kogemuslugu: rasvarakkudest priiks ja “sangad” 5 cm väiksemaks!


Ilueksperdid töötavad kehaümbermõõdu vähendamiseks ja naha pinguldamiseks välja üha tõhusamaid tehnoloogiaid. Rotermanni Keha- ja Salenemiskeskuse uued aparaadihooldused võimaldavad saleneda kõige probleemsematest piirkondadest – ilma tiheda trenni ja ränga dieedita.

Tekst: Krista Kiin

Minu eelmistest kehaprotseduuridest Keha- ja Salenemiskeskuses on möödas täpselt aasta. Toona kadus tänu kuuajasele salenemisprogrammile imeaparaatide abil keha eri piirkondadelt (talje, jalad, tuharad, käsivarred) 2–6 sentimeetrit. Nii mõnigi rõivaese jäi suureks ning ostma tuli hakata kaks numbrit väiksemaid teksaseid.

Kõige hämmastavam on ent asjaolu, et olgugi toona paika seatud eesmärk eeskätt rasvapõletus ja kehaümbermõõdu vähenemine, mitte kaalulangus, on vahepealse aastaga kadunud kümme kilo – seda täiesti märkamatult, ilma toitumisharjumustes või elustiilis muutusi tegemata. Ma ei ole pidanud ekstreemseid dieete ega registreerinud end spordiklubi igapäevaseks külastajaks. Vastupidi, mulle meeldivad jätkuvalt rammusad õhtusöögid väikese veiniga, ja desserdist ma naljalt ei loobu. Ometi on mu tänane kaal aastataguse 84 kilo asemel 73 kilo. Jääb üle vaid järeldada, et aparaatide abil lõhustatud rasvarakud tõesti enam ei taastu, veelgi enam – rasvkoe vähenemise protsess jätkub salenemiskuuri lõppedes veel mitme kuu jooksul.

Kaardistame olukorra….

Uudisena on Keha- ja Salenemiskeskusesse saabunud ainulaadne mõõtemasin, mis hindab tselluliidi olemasolu jalgadel ja tuharatel, naha niiskustaset, temperatuuri, pigmenti, elastsust ja rasueritust, samuti üleliigse vee ning mürk- ja jääkainete hulka probleemses piirkonnas. Kaardistada saab ka peanaha olukorda ja juuksekarva paksust. Minu puhul mõõdame tselluliiti, et panna paika edasine salenemisprogramm ning leida sobilikud nahahooldustooted koduseks kasutuseks.

Tselluliidianalüüsi alustuseks sisestatakse arvutiprogrammi vanus, kehakaal, talje ümbermõõt ja muud vajalikud andmed. Probleemsele piirkonnale asetatakse spetsiaalne mõõtetabel. Laservalguse ja naha temperatuuri abil määratakse naha niiskustase, tselluliidi aste ning mürk- ja jääkainete kogumikud.

Esmasel vaatlusel nendib salenemisspetsialist Aime, et mu jalgadel on näha pisut kapillaare ja apelsinikoorenahka, kuid nahk on sile ja mügarikke esineb minimaalselt. Tselluliidi aste on seega kõige väiksem võimalikest. Naha niiskustaseme mõõtmine ent annab tunnistust väga kuivast nahast, mis on mulle hästi teada ka näonaha osas – kreemid imenduvad hetkega ning nahk jääb ikka paberkuiv. Kahtlemata on see vähese veejoomise tulemus, mis pärsib keha­vedelike normaalset liikumist ja jääkainete väljutamist. See omakorda põhjustab elastsuse kadu, turseid ja rasva ladestumist kehas. Nüüdsest alates tuleb kehakreemitamisele ja vee joomisele enamat hoolt pühendada. Figuuri korrigeerime sedakorda kahe erineva aparaadihooldusega: kahe kuu jooksul võtan kolm krüolipolüüsi ja ühe Slimlipo protseduuri.

Külmutame keharasvad!

Millega tegu?

4D-krüolipolüüs lõhustab rasvarakke külmmeetodil ehk protseduuri aluseks on rasvkoe täpne ja kontrollitud jahutamine, mis toob kaasa rasvarakkude järk-järgulise hävimise. Seejärel viib lümfiringe nad kahe-kolme kuu jooksul organismist välja. Meetodi tõhusus baseerub rasvarakkude erilisel külmatundlikkusel. 4D-krüolipolüüsi abil võib korrigeerida kõhtu, tuharaid, selja rasvavolte ja kumerusi, reite sise- ja väliskülgi.

Efekt

Krüolipolüüsi korral kiiret tulemust oodata ei saa. Ühe protseduuri ajal väheneb rasvarakkude arv 20–30% võrra. Väljatöötajate poolt soovitatud (ja praktikas kinnitatud) meetod koosneb üldjuhul kolmest kuni viiest protseduurist 1-kuulise intervalliga. Täieliku kuuri läbimisel käivituvad sügavad rasvapõletavad mehhanismid ning rasvarakkude vähenemine toimub 6–9 kuu jooksul pärast kuuri lõppemist.

Kuidas?

Töödeldavale alale asetatakse vaakumaplikaator, mis imeb sisse rasvakurru. Et kaitsta nahka ülejahtumise eest, sätitakse vaakumaplikaatori ja keha vahele spetsiaalsest kangast vahetükk, mis on immutatud naha jäätumist takistava geeliga. Aplikaatori sees paiknevad erilised plaadid genereerivad külma ja tagavad naha-rasvkurru sügava jahutamise. Protseduuri ajal tunneb külma vaid paari minuti jooksul. Pärast aplikaatori mahavõtmist võib töödeldud koht punetava ja veidi tuimana tunduda, kuid see kaob paari tunni jooksul.

Kestvus?

Keskmiselt võtab ühe tsooni töötlemine aega 55–60 minutit. Ühe seansi jooksul võib töödelda mitut piirkonda.

Kuidas tundus?

Et elavdada pindmist vereringet ja lümfivoolu ning stimuleerida ainevahetust, viiakse iga krüolipolüüsi eel läbi LPG-lipomassaaž. Tuttav juba varasemast, mõjub LPG-massaaž turvaliselt ja lõõgastavalt. Seevastu krüolipolüüsi esimene seanss ehmatab sootuks ära. Külmakartlik, nagu ma olen, ei saa ma kogu protseduuri ajal lahti paanilisest hirmust haigeks jäämise ees. Pähe ei mahu, kuidas saab –6kraadine “jääkott” vastu kõhtu poole tunni jooksul kahjustamata jätta naha, lihased ja siseorganid, kui juba meie vanaemad hoiatasid külmal kivil istumise eest, mis isegi suvel põiepõletiku garanteerib. Meenuvad kõik juhtumid, mil mägironijatel külmusid otsast sõrmed, seega need 2 × 25 minutit plagistan hambaid kasvava paanikaga. Nahka katsudes tundub see otsekui jäätükk… Mulle ei mahu pähe, kuidas teised kliendid sellise külmaga lõdvestuda ja koguni tukastada suudavad! Kulub tükk aega ja mitu tassi kuuma teed, enne kui soojatunde tagasi saan. Takkajärele võib vaid nentida, et tol päeval oli haigusevimm juba kehas, selle aktiveeris LPG-massaaž, mis paneb liikuma kõik kehamahlad ning ühtlasi võib süvendada ka seni varjul olnud külmetust.

Järgmisel korral tunnen end märksa tugevamini – ärevus enam külmavärinaid ei tekita ning jahedust pole kontides täheldada isegi 50minutilise protseduuri lõpus. Jaksan nüüd uskuda, et reitele ja kõhule asetatud “külmaplaadid” tõesti ei mõjuta vähimalgi määral ei lihaseid ega siseorganeid, samuti ei kahjusta jahedus nahka. Mul ei teki isegi punetust ega tuimust, tursetest rääkimata.

Salendav Slimlipo

Millega on tegu?

Uuenduslik tehnoloogia mõjutab probleemseid piirkondi intensiivsuselt ja fookustatud ultrahelilainetega. Töödeldavas piirkonnas soojendatakse rasvkude kuni 65 kraadini, mille tulemusel rasvarakud lagundatakse. Ühtlasi toimub pealmiste nahakihtide kokkusurumine ja pinguldamine. Aktiveeruvad nahaaluse sidekoe ainevahetusprotsessid ja kollageeni tootmine sügavamates nahakihtides. ­Protseduuri teostatakse kõhule, nn kõhusangadele, tuharatele, põlvealusele piirkonnale, reite sise- ja väliskülgedele, kätevoltidele ning seljapiirkonnale allpool abaluid.

Milline on efekt?

Slimlipo protseduuriga on võimalik eemaldada nii suuri rasvaladestusi kõhult ja reitelt kui ka väikeseid volte õlgade või põlvede piirkonnast. Parimaid tulemusi annab protseduur neile, kellel on 2,5 cm paksusest suuremad rasvaladestused. Fookustatud ultraheli tehnoloogia võimaldab vaid üheainsa protseduuriga vabaneda kõige probleemsemast piirkonnast kuni –3 cm. Lõplikud tulemused saabuvad 8–10 nädala jooksul, mil lagundatud rasvarakud organismist järk-järgult ja loomulikul teel välja viiakse. Kuivõrd protseduur on intensiivne, ei ole nädala jooksul soovitav teha massaaži, trenni ega muud füüsilist koormust. Järgmist korda peab ootama 2–3 kuud.

Kuidas läbi viiakse?

Enne protseduuri mõõdab salenemisspetsialist rasvaladestuse paksust, mis ei tohi olla alla 1,5 cm. Töödeldavatesse kohtadesse tehakse spetsiaalse joonlaua abil täpsed märked, et tugeva mõjuga ultraheliaparaadi otsikut õigesti suunata. Seejärel kantakse vastavale piirkonnale geeli, et aparaadiotsik saaks sujuvalt liikuda.

Kestus: 1 tund.

Kuidas tundus?

Olles esimese korra külmateraapiast pisut ettevaatlikuks muutunud, pelgan esmalt ka soojendava ultraheliprotseduuri ulatumist sügavatesse kudedesse ja võimalikke terviserikkeid, kuid kindluse toob teadmine, et tänu mu vähemalt 2 cm paksusele n-ö pekikihile on meetod igati õigustatud ja ohutu. Kuigi rasvkude soojendatakse kuni 65 kraadini, ei teki nahal mingit kuumatunnet, vaid on mõnusalt soe. Aparaadi liikuv otsik tekitab tunde nagu oleks tegu lõdvestava massaažiga.

ENNE JA PÄRAST:

                                                     Algul        Kuu aega hiljem

Kõht (naba pealt)                      105 cm         102 cm                        –3 cm

Kõht (sangade laiem koht)     96 cm          90,5 cm                       –5,5 cm

Parem jalg                                62 cm           60 cm                          –2 cm

Vasak jalg                                 62 cm           60 cm                          –2 cm

VAATA KA: FOTOD: KehaPood avas kaunitaride ja klaasikõlina saatel uksed!

0 kommentaari

0 kommentaari

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

SISUTURUNDUS

Selle kevade meigiuudised Revloni meigipeolt!

9. mail toimus Tallinna Kaubamaja Ilumaailmas Revloni meigipidu. Meigitoolis sai teiste seas sära juurde...

11. mai 2018

Iluekspert heidab pilgu sotsiaalmeedia maskide alla: mis peitub Insta filtri all?

“Maybe she’s born with it, maybe it’s her esthetician” – ideaalse naha taga peitub...

9. mai 2018

Jaapani kosmeetika – uus suund ilumaailmas

Jaapani ilu saladus – näonahahoolduse kuumim trend Geišad on tuntud veatu, helge ja särava...

4. mai 2018

Võlu talvest väsinud nahk särama

Oled otsustanud oma näonaha eest paremat hoolt kanda? Rootsi high-end plastikakirurgia nahahooldussarja Akademikliniken maaletooja...

30. aprill 2018

Avesta: neljapäeval on kasulik teha kõikvõimalikke iluprotseduure

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid paluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuste...

24. mai 2018

Loe, millise isetehtud seguga turgutab oma juukseid Liisa Leetma

Meigikunstnik Liisa Leetmal on kindel nipp, kuidas juustesse elujõudu, tugevust ja läiget lisada: selleks...

23. mai 2018

Ettevaatust suvejume andmisel! Siin on päikesepuudri kasutamise levinumad vead

Järgmisi vigu tehakse päikesepuudri kasutamisel kõige tihedamini. Liiga tumedat tooni päikesepuudri valimine. Paar tooni...

23. mai 2018

NÄPUD, PINTSEL, SVAMM? Vaata, mis sulle jumestuskreemi pealekandmiseks kõige paremini sobib

Valmistasime sulle spikri, mille järgi on lihtne valida tööriistu jumestuskreemi pealekandmiseks. “Fotoshopi-jume” on vaid...

23. mai 2018

Instagram