NAHAHOOLDUS

Mida peaksid teadma kemikaalidest oma küünelakis?


Zoya

Olgem ausad – me kõik tahame terveid ja veatu lakikihiga küüsi, kuid kas oleme valmis kauni läike ja ilusa värvu nimel ikka kasutama samu kemikaale ka enda peal, mida leidub näiteks autovärvis või autoakus?

20. sajandi alguses sündinud küünelakk oligi inspireeritud mootorsõidukitele omasest läikest ning mürkainetele ei pööratud toona tootmises suuremat tähelepanu – ega pöörata kahjuks sageli veel ka tänapäeval.

Paljud tuntud küünelakitootjad kasutavad siiani oma lakkides mitmeid toksiine, millest enamik kiiresti (umbes 6-12 tunniga) läbi küüneplaadi ka vereringesse imbuvad.

Lisage sinna nüüd atsetoon ja lõhnaained, mida leidub küünelakieemaldajates, ning mis põhjustavad samuti peavalusid ja -pööritust; ärritust silmades, kurgus ja nahal; võivad kahjustada närvisüsteemi ning võivad halvimal juhul ka vähki põhjustada. Päris jube, või mis?

Ilmselt tõttad sinagi selle artikli lugemise järel oma küünelakikollektsiooni luubiga uurima. Kui leiad sealt nende ainetega lakke, mida soovid uute vastu vahetada, on meil sulle ka lahendus pakkuda: Zoya. Firma, mille kõik lakid on 10-vabad – see tähendab, et need ei sisalda kümmet toksiini: lisaks eelnimetatud viiele ei leidu üheski neis juba mõnda aega ka nüüd alles ametlikult ohtlikuks tunnistatud trifenüülfosfaati, parabeene, ksüleeni, etüültosüülamiidi ega pliid.

Seesama 1986. aastal loodud firma oli ka esimene maailmas, mis töötas välja kiiresti kuivava pealislaki ning kauapüsiva tööstuslike toksiinidevaba värvilaki, mis oli pöördepunktiks kogu maailma ilutööstusele. Muljetavaldav!

Ja kui kardad, et see kõigevaba vegan-lakibränd on sellisel juhul väikese toonivalikuga, siis eksid – valida on lausa 300 värvi seast, millele igal aastal lisandub maailma moelavadest inspireeritud neli hooajalist kollektsiooni ning erikollektsioone.

Neile aga, kes värvilakki kanda ei soovi, kuid oma küünte tervise pärast ikkagi muretsevad, soovitab Stiil.ee hoopis Zoya Naked Manicure lakki, mis on küünel sõna otseses mõttes nähtamatu. Kui jumestusmaailma superstaarideks on BB- ja CC kreemid, siis Zoya on loonud analoogse toote küüntele – Zoya Naked Manicure sarja, mis hooldab ning ravib probleemseid küüsi ja muudab küünetooni ühtlasemaks ning ilusamaks. See pole suurepärane ainult tagasihoidlikkust, ja samas hoolitsetust ihalevatele naistele, vaid sobib suurepäraselt ka meestele, kel käed kas igapäevaselt või mõnel pidulikul sündmusel rohkem fookuses!

Uuri Zoya kohta lähemalt SIIT

0 kommentaari

0 kommentaari

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

NAHAHOOLDUS

Seerumid – nahahoolduse imerelvad

Juunikuu ajakirjas Eesti Naine tutvustatakse seerumite võlumaailma. Need väikese molekulaarmassiga eliksiirid sisaldavad tõhusaid aktiivaineid,...

22. mai 2018

Purustame levinud päikesekaitsemüüdid, mida kindlasti sinagi usud

Anne & Stiili ilutoimetaja Karolin Kuusik pani kirja päikesega seotud müüdid, mida enamik meist...

22. mai 2018

Nahaarst õpetab, kuidas tuleb end päikese eest kaitsta

Onkoloog Marianne Niin jagab nõuandeid, kuidas käituda, et suvist päikest nautides nahale mitte liiga teha. Teatavasti...

11. mai 2018

Festivalihunt, rõõmusta: Rihanna megapopil kehatootel on olemas eriti taskukohane alternatiiv!

Festivalihooaja eel hakkab iga ilusõber aina enam otsima ja märkama, kui rikkalik on sädelevate...

4. mai 2018

Avesta: neljapäeval on kasulik teha kõikvõimalikke iluprotseduure

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid paluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuste...

24. mai 2018

Loe, millise isetehtud seguga turgutab oma juukseid Liisa Leetma

Meigikunstnik Liisa Leetmal on kindel nipp, kuidas juustesse elujõudu, tugevust ja läiget lisada: selleks...

23. mai 2018

Ettevaatust suvejume andmisel! Siin on päikesepuudri kasutamise levinumad vead

Järgmisi vigu tehakse päikesepuudri kasutamisel kõige tihedamini. Liiga tumedat tooni päikesepuudri valimine. Paar tooni...

23. mai 2018

NÄPUD, PINTSEL, SVAMM? Vaata, mis sulle jumestuskreemi pealekandmiseks kõige paremini sobib

Valmistasime sulle spikri, mille järgi on lihtne valida tööriistu jumestuskreemi pealekandmiseks. “Fotoshopi-jume” on vaid...

23. mai 2018

Instagram