JUUKSED

Nuta või naera: see on tagasi! SJP rikkus ühe aksessuaari maine, ent mitte igaveseks


Foto: Shutterstock

80ndatel ja 90ndatel olid need meeletult populaarsed, kuid üks sari rikkus nende maine miljonite jaoks. Arvasime, et igaveseks, ent oh ei! Need on tagasi! Mis? Scrunchie‘d ehk kangaga kaetud juuksekummid.

Naine nimega Ronnie Revson soovis kunagi, et tal oleks võimalik oma juuksed kokku panna millegagi, mis ei kahjusta neid ja ei jäta niisketesse juustesse ka koledaid patsijälgi ja nii, inspireerituna oma elastsest pidžaamast, õmbles ta esimese juuksekummi, mille nimetas scunchie‘ks. Ta patenteeris selle aastal 1986 ning tarbijad tegid peagi nime suupärasemaks: scrunchie/scrunchy.

Edasi rändas kummike juba teismelistemassidesse ja sealt edasi sai osaks popkultuurist: arvukad muusikavideod, staarid seda kandmas, teletähed, kelle tunnuseks see lausa sai. Isegi Sarah Jessica Parker kandis neid oma nooruses, ent ometi oli ka tema see, kes need hiljem, 2003. aastal “Seksi ja linna” ühes osas mudasse trampis, seostades neid ebaküpsuse, harimatuse ja stiilitusega. Ja miljonid naised üle maailma lõpetasidki kohselt nende kandmise – need jäid avalikkuse ees vaid osaks iluuisutajate, iluvõimlejate ning noorsportlaste igapäevast.

Aastal 2011 pidas kunstnik David Riley maha isegi neile juuksekummidele pühendatud seminari, rääkides scrunchie-dilemmast: millestki, mis on nii praktiline, ent millele on osaks saanud negatiivne kuvand, mida seostatakse ebaküspsuse ja hariduse puudumisega. “Scrunchie‘del on identiteedikriis: on ebakõlad selle vahel, mis need on ja mida need esindavad,” tõdes ta oma ettekandes. Kuigi need olid teatavas etapis vägagi populaarsed, siis tema teooria kohaselt seostuvad need tänaseks küpsetel naistel mingi veidra eluperioodi (enamasti teismeeaga) ning teismelistekultuuriga. Tegelikkuses on aga aeg nende naasmiseks küps, sest just needsamad naised, veel veidi vanemaks saanuna, soovivad eristuda massist ja on mainstreami-vastased. Ja nii ongi scrunchied taas coolid. Kaadrid moelavadelt ja suurlinnade tänavapildist tõestuseks.

See oli vaid üks põlvkond, kes vahepeal arvas, et scrunchie ainult vannitoarituaalide juurde juukseid hoidma sobib, ent peale on kasvanud põlvkond, kellel negatiivsed teismemälestused sellega puuduvad ja neile tundub see “retro” taas äge, uus. Miks siis mitte ka sulle? Arvestades, et lihtsad hobusesabad on selle sügise kuum juuksetrend, on aeg tagasihoidlikult seatud kiharatele enne väljaminekut veidi särtsu lisada mõne scrunchie‘ga ja teenida plusspunkte julguse eest neid taas au sisse tõsta!

 

Allikas: Racked

0 kommentaari

0 kommentaari

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

JUUKSED

Üllatav: just seda soengut kahetseb Jennifer Aniston enim!

Jennifer Anistonil on karjääri jooksul olnud loendamatult erinevaid soenguid, aga kuulsaks jääb ta alati...

11. oktoober 2017

Juuste trendigiid: millised on selle sügise moekad kiharad?

Oktoobrikuu Anne & Stiili veergudel teeb sügiseste ilutrendide ülipõhjaliku ülevaate Reet Härmat. Paljastame sulle...

6. oktoober 2017

Nuta või naera: see on tagasi! SJP rikkus ühe aksessuaari maine, ent mitte igaveseks

80ndatel ja 90ndatel olid need meeletult populaarsed, kuid üks sari rikkus nende maine miljonite...

6. oktoober 2017
lokid

Lokid kauniks vana T-särgiga: kuidas saavutada kahuvabad krussid?

Lokipead, kuulake nüüd! Otsingud kaunite ja kahuvabade krusside järele on lõppenud! Ja lühidalt öeldes...

3. oktoober 2017

ILUANKEEDID: Aropi jaburaim ilukatsetus ja Jaanikale antud parim ilunõu!

Selle nädala värske Kroonika veergudelt leiame eriti avameelse artikli endisest Suurest Papast ehk Aropist...

20. oktoober 2017

Retroreede: vaata, milline oli naisteajakirja kosmeetikareklaam aastal 1995!

Sel korral toob Stiil.ee retroreede sinuni pildimaterjali aastast 1995. Kui tänaseks on kataloogikosmeetikafirma Avon...

20. oktoober 2017
seerum

Seerumite A-B-C: mis, kuhu, millal, miks ja kellele?

On seerumite tähetund: ava mis tahes ilublogi, ajakiri või ilusõbra kosmeetikakapp ja sa näed,...

18. oktoober 2017

Dr Pimple Popper: miljonite lemmik punnipigistaja annab nahanõu

Ameerika nahaarst Sandra Lee on maailmakuulus hüüdnime all Dr Pimple Popper ehk Dr PunniPigistaja....

18. oktoober 2017

Instagram